Wydałem wczoraj aktualizację MoneyGuarda w której wprowadziłem kilka drobnych usprawnień. Nowa wersja jest już dzisiaj dostępna w sklepie Google Play na androidzie.

Lista kategorii na ekranie „Dodaj wydatek”

Jak już pisałem w poprzednim wpisie, pole typu kategoria jest „wpisywalne”, ponieważ wpisanie 2-3 liter zajmuje mniej czasu niż przeklikiwanie się przez listę kategorii. Jednak czasami przy większej liczbie kategorii przydaje się podejrzeć na szybko jak jakaś kategoria się nazywała, dlatego dodałem taką możliwość. Oczywiście szybkie autouzupełnianie kategorii „z półautomatycznego palca” nadal działa.

Świadometr – zrównaj wydatki z realnymi potrzebami

Wydanie doczekało się również istotnej nowości o wdzięcznej nazwie „Świadometr”. Jest to działający prototyp (pierwsza koncepcja przelana na kod), który ma nam uświadomić jak wiele wydajemy na drobne wydatki i co za to moglibyśmy kupić.

Sugerowane kategorie

Nieco logiczniej rozłożyłem kategorie, które można za pomocą kilku kliknięć dodać do aplikacji gdy nie mamy pomysłu na własne. Przypominam, że najlepsze rozłożenie to takie, gdy po kilku miesiącach nie występują kategorie ze znaczącą przewagą zakupów (puste i przepełnione). Oczywiście o ile nie występuje to w naturalny sposób (np. gdy kupujemy po prostu czegoś z danej kategorii mniej).

Poprawki

Dodana została również informacja o braku elementów na liście w raportach, w momencie gdy nie ma co pokazać. Zoptymalizowałem także sposób filtracji (od strony kody) raportów i nieco zrefaktoryzowałem kod całej aplikacji. Zaktualizowałem też zależności i SDK Androida.

Co tam jeszcze z projektem?

A no wyłączyłem na stałe „Znajomych” oraz dzielenie wydatków. Podobnie się stało z trybem nocnym. Funkcje nie były dopracowane i zostaną prawdopodobnie przywrócone w przyszłych wersjach. Pracuję nad obsługą głosową i dyktowaniem paragonów, ale w tym momencie nie jest to ani wygodne, ani precyzyjne i nie nadaje się do włączenia w aktualizację. Zdecydowałem się na wydanie z racji tych kilku poprawek i udogodnień, które były potrzebne dla użytkowników oraz dla mnie, żeby położyć fundament pod kolejne zmiany. Rozważam też spolszczenie nazwy do „Strażnika finansów” (angielska wersja zostanie jak jest).

Aplikacja jest do pobrania tutaj.